Volební plakát Hnutí za samosprávnou demokracii - Společnost pro Moravu a Slezsko

Poškozený plakát níže je ukázkou volebního plakátu Hnutí za samosprávnou demokracii - Společnost pro Moravu a Slezsko, což bylo moravské politické hnutí, působící v českém parlamentu mezi lety 1990 a 1996. Jeho zakladatelem byl Boleslav Bárta. Jeho hlavním cílem bylo vytvoření spolkového státního systému (který chtělo i SPR-RSČ), hnutí bylo vůdčím představitelem moravského hnutí.


V horní polovině dokumentu, který je větší než formát A4, takže jej možná bude pro lepší dojem potřeba časem vyfotit (zatím sken pořízený na obyčejném skeneru), jsou český lev - znak Čech, moravskoslezská orlice - znak používaný HSD-SMS, a znak Slovenska.V dolní polovině čteme:
 
Samosprávné obce v samosprávné zemi = silný stát
To je program HSDSMS

Tento doklad politické aktivity na Moravě po roce 1989 visel celé čtvrtstoletí na místě, kde byl připevněn. Sňat byl i vzhledem ke svému stavu a za účelem pořízení digitální kopie.

Pokračování tématu s množstvím obrázků naleznete v příspěvku Volební plakáty a plakátky, letáky a letáčky Hnutí za samosprávnou demokracii - Společnost pro Moravu a Slezsko.